Powrót do: Firmy medyczne

Skleroterapia - opis zabiegu


Przewlekła niewydolność żylna

Przewlekła niewydolność żylna wciąż jest poważnym problemem w populacji. Dotyka on niemalże 50% osób po 50 roku życia, częściej objawiając się u kobiet. Do podstawowych objawów przewlekłej niewydolności żylnej należą żylaki, czyli poszerzone żyły powierzchowne kończyn dolnych, obrzęki, przebarwienia.

W zaawansowanych stadiach choroby dostrzec można trudno gojące się owrzodzenia oraz zmiany zanikowe skóry. Jak poradzić sobie z tym problemem i czy są sposoby jednokrotnego i przy tym skutecznego wyeliminowania tych wszystkich problemów?

skleroterapia_krakow

Terapie zachowawcze żylaków

Do metod zachowawczego leczenia żylaków kończyn dolnych zaliczyć należy między innymi stosowanie leków poprawiających funkcję układu naczyniowego. Preparaty z diosminą i heparyną są skuteczne w zwalczaniu podstawowych objawów żylaków kończyn dolnych. Niestety, ale narzędzia te nie działają przyczynowo.

Podstawowym źródłem niewydolności żylnej jest niedostateczna praca układu zastawkowego i żył przeszywających, które przekazują krew z układu żył powierzchownych do żył głębokich podudzia i uda.

Perforatory ulegają uszkodzeniu, co prowadzi do cofania się krwi z żył głębokich do układu powierzchniowego. Krytycznie poszerzają się więc żyły odpiszczelowe i odstrzałkowe i to one są głównym źródłem żylaków lokalizujących się w obrębie kończyn dolnych. Istotna jest również rola kompresjoterapii, która polega na stosowaniu kontrolowanego ucisku na powierzchnię podudzi z wykorzystaniem specjalnych pończoch uciskowych. Jest to jednakże leczenie przewlekłe i niosące za sobą wiele niedogodności - więcej znajdziesz w opisie na skleroterapia LeaClinic.

Celowane zabiegi lecznicze w Krakowie

Leczeniem przyczynowym może być jedynie zastosowanie specyficznych metod zabiegowych. Operacja Babcooka z racji na inwazyjny i okaleczający charakter jest rzadko wybierana. O wiele częściej stosowane są takie metody jak skleroterapia. Zabiegi skleroterapii mają wiele atutów. Pierwotne metody opierały się na podawaniu wysokoprocentowego alkoholu w obręb żylaków, co doprowadzała do ich obliteracji (zamknięcia).

W chwili obecnej chętniej wykorzystuje się pianki oraz światło laserowe. Skleroterapia piankowa opiera się na zastosowaniu specjalnego związku, który ulega spienianiu i doprowadza do zamknięcia żyły. Jest to metoda małoinwazyjna, skuteczna i bezpieczna. Niemniej jednak wciąż nie jest ona refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co ogranicza jej dostępność.

Zabieg skleroterapii mozna wykonać w wielu miejscach Polski - np. w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj