Powrót do: Firmy medyczne

Tomografia zatok i zębów we Wrocławiu


Po co robić takie badanie?

Tomografia zatok Wrocław oferuje jedno z najskuteczniejszych badań obrazowych służących diagnozowaniu dolegliwości zatok przynosowych. Tomografia pomaga lekarzowi stwierdzić stan kości oraz tkanek miękkich w otoczeniu zatok. W przypadku powyższej metody, podobnie zresztą jak w każdym innym badaniu przy użyciu tomografu, należy się liczyć z promieniowaniem jonizującym i jego skutkami.

Kto powinien wykonać tomografię zatok

Tomografia zatok zalecana jest zwłaszcza pacjentom poddającym się wcześniej innym badaniom (np. rtg zatok), które nie pozwoliły postawić jasnej diagnozy. Niniejsze badanie pozwala ustalić stopień chorobowy zatok, uszkodzenia w obrębie czaszki, a nawet zmiany nowotworowe w zakresie zatok i jamy nosowej. Dokładny obraz wynikający z badania tomograficznego, pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne zaplanowanie leczenia i skuteczne wyzdrowienie tym spowodowane oraz kontrolę przebiegu leczenia.

Co należy wiedzieć o badaniu

Przed przeprowadzeniem badania należy poinformować lekarza, podczas przeprowadzania właściwego wywiadu, o swoim stanie zdrowotnym, szczególnie ewentualnej ciąży, chorobach przewlekłych różnych narządów czy przyjmowaniu jakichś leków.

Te czynniki mogą mieć znaczący wpływ na przebieg badania, a przede wszystkim na skutki uboczne dla pacjenta. Zatajanie tego typu danych działa na niekorzyść badanego. Badanie tomograficzne z zastosowaniem środka kontrastowego wymaga przybycia na nie na czczo, pozostałe metody nie są obwarowane takim obowiązkiem.

Jak przebiega badanie zatok

Badanie polega na położeniu pacjenta na specjalnym stole, który przemieszcza się następnie do specjalnej tuby, gdzie odbywa się skanowanie obrazu. Personel medyczny znajduje się na zewnątrz i porozumiewa się z pacjentem za pomocą głośników. Czas badania to około kilkunastu minut.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj