Powrót do: Usługi budowlane

Szybko działające wyłączniki nadprądowe


Oferta wyłączników nadprądowych

Oferowane przez handel wyłączniki nadprądowe oferowane są w kilku podstawowych odmianach. Wyłączniki oznaczone literą A charakteryzuje natychmiastowa reakcja. Natychmiastowo rozłączają obwód, w którym nastąpiło zwarcie. Dostępne są taż modele wyłączników nadprądowych oznaczonych kolejnymi literami alfabetu, czyli B, C i D. Ich cechą zasadniczą jest opóźnienie w działaniu.

Przeznaczenie wyłączników nadprądowych

Różne jest przeznaczenie wspomnianych typów wyłączników. Te z grupy A przeznaczone są do ochrony wrażliwych obwodów delikatnej elektroniki, która jest używana w dzisiejszych biurach i prywatnych domach. Mniej wrażliwe odbiorniki, które lepiej znoszą przeciążenia termiczne, zabezpieczane są wyłącznikami z następnej grupy B. Instalacje zasilane mocą kilku kilowatów zabezpiecza się przetwornikami z kategorii oznaczonej literą C. Dla dużych parametrów zasilania przeznaczone są wyłączniki z grupy D.

Wzmocnione wyłączniki nadprądowe

Wyłączniki nadprądowe oferowane są także dla zastosowań przemysłowych. Tam, gdzie trzeba zabezpieczyć linie o wysokim ryzyku wystąpienia nagłego wzrostu wartości prądu. Oferowane są również wzmocnione wersje tych urządzeń. Pracują one w warunkach szczególnie ciężkich. Zabezpieczają urządzenia o zawrotnych wartościach, a także ochraniają prace ludzi w sposób niezwykle sprawny i pewny.

Co grozi gdy nie mamy wyłączników nadprądowych

Bez wyłącznika nadprądowego nie może się dziś obejść żadna profesjonalna serwerownia. I tam stosowane są wyłączniki specjalne i mają oznaczenie z końca alfabetu. Na obudowach widnieją u nich litery Z. Oznacza to, że szybkość działania wyłącznika jest zbliżona do bystrej myśli.

Montaż wyłączników jest prosty i nie wymaga ani specjalnego oprzyrządowania, ani specjalistycznych narzędzi. Mocowane są na specjalnych szynach montażowych. Szyny zaś umiejscowione są w szafach.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj