Powrót do: Firmy i usługi

Dekory ścienne do pomieszczeń firmowych


Z problemem małej łazienki często zmagają się mieszkańcy bloków. Jednakże mieszkańcy niektórych domach jednorodzinnych również borykają się z tym problemem. Czy mała łazienka może być wygodna? Jak najbardziej. Dzięki różnego typu dekorom ściennym i podłogowym może być też przy tym piękna.

Gdzie zastosować dekory ścienne

Należy tylko dobrze przemyśleć w jaki sposób rozplanować rozmieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów oraz nie zapominać o estetyce pomieszczenia. Tu właśnie doskonale sprawdzą się wspomniane dekory na ścianę. Aby zaoszczędzić cenną przestrzeń, możemy zamiast wanny wybrać prysznic.

Na pewno zajmie mniej miejsca niż tradycyjna wanna. Jeśli nie chcemy jednak rezygnować z przyjemności jaką jest kąpiel, możemy zastanowić się nad wyborem prysznica z wysokim brodzikiem. W pełni zrekompensuje on nam brak wanny. Jeśli zdecydujemy się wannę – wybierzmy taką, do której dołączymy parawan. W ten sposób nie stracimy możliwości szybkiego prysznica.

Podstawowe wyposażenie w łazience

Nie możemy zapomnieć, że w każdej łazience powinno znaleźć się lustro. Wybierzmy zatem jak największe - najlepiej bez ramy, aby pomieszczenie wydawało się bardziej obszerne. Ramę można wykonać wykorzystując dekory ścienne. Możemy powiesić je nawet na całej ścianie. Jeśli mamy możliwość, warto przemyśleć zakup dwóch dużych luster i powiesić je naprzeciwko siebie. Łazienka będzie sprawiać wrażenie przestrzennej. 

Dobrym pomysłem jest zakup szafki z frontem lustrzanym. Mocując je naprzeciwko zwykłego lustra nie dość, że zyskujemy iluzje powiększenia, możemy wygospodarować dodatkowe miejsce na schowek. Dobierając odpowiednią głębokość szafki, zmieścimy tam wiele przydatnych drobiazgów. Nie tylko dekory na ścianę, ale też odpowiednio dobrane oświetlenie również doda uroku łazience. Powinniśmy się zastanowić nad kilkoma źródłami światła, aby było skutecznie rozproszone. Nie wystarczy tylko lampa na suficie – pomyślmy o wiszących kinkietach, czy podświetlanych lustrach.

Jakie kolory wybrać do łazienki

Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Więc powinniśmy skupić się na bieli lub na chłodnej palecie barw. Urozmaicić wnętrze możemy wklejając na ścinę dekory. Ograniczmy się do dwóch, maksymalnie trzech odcieni kolorów. Aby jednak przyciągnąć uwagę i nie pozbawiać tego miejsca charakteru możemy dodać jeden element, na przykład właśnie dekor ścienny, w mocniejszej tonacji kolorystycznej. W ten sposób łazienka na pewno przyciągnie wzrok, a pomieszczenie nie będzie wydawać się nudne.

W małych pomieszczeniach powinniśmy wybierać płytki większych rozmiarów i skupić się na błyszczących materiałach, które będą dobrze odbijać światło. Sprawi to iluzje powiększenia pomieszczenia. Tradycyjny kaloryfer możemy zastąpić ogrzewaniem podłogowym. Tym sposobem zyskamy dodatkowe miejsce na półki, czy szafki.

Będziemy mogli schować w nich wszystkie akcesoria i rzeczy codziennego użytku. Łazienka jest miejscem, w którym rozpoczynamy każdy nasz dzień, jak również go kończymy. A więc musimy zadbać nie tylko o jej wizualny efekt, ale również jej funkcjonalność.  Nie jest to łatwe zadanie, ale możliwe do wykonania.

Zobacz dekory ścienne na: Domino-online.eu/plytki/dekor-scienny.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj