Powrót do: Usługi budowlane

Jakie bramy dostępne są na rynku?


Na rynku dostępne są różnego rodzaju bramy Wrocław mające zastosowanie w garażach. Zanim wybierze się konkretny model i rodzaj, warto dokładnie przemyśleć, który rodzaj sprawdzi się w przypadku naszego garażu. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych i najczęściej stosowanych rozwiązań dostępnych na rynku.

bramy_wroclaw

Dobre bramy i ogrodzenia

Tego rodzaju bramy Wrocław (http://mstal24.pl/bramy-wroclaw/) są jednymi z najbardziej popularnych rozwiązań dostępnych na rynku. Inaczej są one także nazywane płytowymi. Pomimo tego, że są popularne, to niestety mają dość dużą wadę, a mianowicie wymagają sporej ilości miejsca przed sobą do otwarcia. W przypadku podjazdu, który wyposażony jest w niewielką ilość miejsca, to zamontowanie tego rodzaju bramy może nie być możliwe.

Bramy segmentowe

Inaczej tego rodzaju bramy nazywane są sekcyjnymi. Ich największą zaletą jest fakt, że mogą być doskonale stosowane w przypadku gdy przed podjazdem jest niewielka ilość miejsca. Na rynku znaleźć można zarówno bramy segmentowe boczne, jak również boczne.

W przypadku bram górnych to otwierają się one równolegle do sufitu, natomiast boczne poruszają się po prowadnicach zamontowanych wzdłuż ścian. Tego rodzaju bramy Wrocław bardzo często budowane są ze stali aluminiowej, pokryte okleiną udającą drewno. Cechują się bardzo wysoką szczelnością. Dzięki temu doskonale nadają się do garaży ogrzewanych.

Bramy rolowane

Bramy tego rodzaju inaczej nazywane są żaluzjowymi. Ich konstrukcja przypomina w pewnym sensie bramy segmentowe. Najczęściej stosowane są w połączeniu z napędem elektrycznym, a dodatkowo nie potrzebują wielkiej ilości miejsca do funkcjonowania. Montować je można zarówno w istniejących budynkach, jak również tych nowych.

Decydując się na zamontowanie konkretnej bramy, warto zwrócić uwagę także na odpowiedni materiał, z którego brama została wykonana. Jest to zwłaszcza istotne w przypadku garażu ogrzewanego.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj