Powrót do: Firmy i usługi

Cło na towary z Chin co warto wiedzieć


Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że import towarów to bardzo skomplikowane i pracochłonne zajęcie. W szczególności najwięcej problemów z importem mają przedsiębiorcy, którzy importują towary z Chin. Trzeba pamiętać o szeregu formalności, które musimy załątwić sprowadzając towary z Azji.

Jakie cło na towary z Chin

Cło na towary z Chin jakie należy uiścić podczas odprawy celnej czasami wielokrotnie przewyższa wartość importowanych towarów. Stawki cła z Chin jest zróżnicowane co do produktów, czy też kategorii produktów w jakich się znajdują. Można się o tym dowiedzieć w każdym urzędzie celnym, w którym to są dostępne aktualne bazy danych na cło z Chin. Wszyscy niedoświadczeni importerzy nie mają o ty zielonego pojęcia i głównie dowiadują się o tym gdy towar jest już w polskim porcie. Zakładając, że zamawiane są głównie kontenery przepełnione po brzegi określonymi towarami można się tylko domyślać jakie cło trzeba będzie od tego uiścić.

Cło to nie jedyna opłata

Warto jest więc dokładnie się dowiedzieć, zanim zaczniemy importować towary, na jakich warunkach należy płacić cło na towary z Chin, jakie są jego stawki na dany produkt i do kiedy należy je zapłacić. Doświadczeni importerzy znają już doskonale te wszystkie przepisy i wiedzą jakie formalności należy spełnić, żeby wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji. Jednakże jeżeli sami nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić to zwróćmy się z tym to profesjonalnej firmy zajmującej się importem, która załatwi za nas wszystkie niezbędne formalności i pomoże nam w urzędzie celnym opłacić cło, tak aby jak najszybciej odebrać nasz towar. Jeżeli chcemy sami to zrobić to musimy liczyć się z mnóstwem straconego czasu i nerwami, ale to tylko od nas samych zależy. 

Dowiedz się więcej ze strony:  https://izntrade.com/clo-na-towary-z-chin/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj