Powrót do: Firmy i usługi

Cło na towary z Chin co warto wiedzieć


Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że import towarów to bardzo skomplikowane i pracochłonne zajęcie. W szczególności najwięcej problemów z importem mają przedsiębiorcy, którzy importują towary z Chin. Trzeba pamiętać o szeregu formalności, które musimy załatwić sprowadzając towary z Azji.

Jakie cło na towary z Chin

Cło na towar z Chin jakie należy uiścić podczas odprawy celnej czasami wielokrotnie przewyższa wartość importowanych towarów. Stawki cła z Chin jest zróżnicowane co do produktów, czy też kategorii produktów w jakich się znajdują. Można się o tym dowiedzieć w każdym urzędzie celnym, w którym to są dostępne aktualne bazy danych na cło z Chin.

Wszyscy niedoświadczeni importerzy nie mają o ty zielonego pojęcia i głównie dowiadują się o tym gdy towar jest już w polskim porcie. Zakładając, że zamawiane są głównie kontenery przepełnione po brzegi określonymi towarami można się tylko domyślać jakie cło trzeba będzie od tego uiścić.

import_chiny

Cło to nie jedyna opłata

Warto jest więc dokładnie się dowiedzieć, zanim zaczniemy importować towary, na jakich warunkach należy płacić cło na towary z Chin, jakie są jego stawki na dany produkt i do kiedy należy je zapłacić. Doświadczeni importerzy znają już doskonale te wszystkie przepisy i wiedzą jakie formalności należy spełnić, żeby wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji.

Jednakże jeżeli sami nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić to zwróćmy się z tym to profesjonalnej firmy zajmującej się importem, która załatwi za nas wszystkie niezbędne formalności i pomoże nam w urzędzie celnym opłacić cło, tak aby jak najszybciej odebrać nasz towar. Jeżeli chcemy sami to zrobić to musimy liczyć się z mnóstwem straconego czasu i nerwami, ale to tylko od nas samych zależy. 


Należy pamiętać, że z cła zwolnione są przedmioty o niewielkiej wartości (nie przekracza 150 euro). Dotyczy to również importu towarów krajów Unii Europejskiej. Nie można zapomnieć też o podatku vat. Tu również liczy się wartość towaru, która wynosi 22 euro. Decydując się na import z Chin musimy zmierzyć się z różnego typu formalnościami.

Korzystanie z doświadczonej firmy

Dlatego jeśli nie czujemy się na siłach przeprowadzić procesu samodzielnie - warto skorzystać z usług doświadczonej firmy. Nie będziesz musiał sam rozliczać należności celnych. Jeśli nie znasz takich pojęć jak podatek vat, system zwolnień, stawek opłat celnych, lepiej nie działaj sam. Chyba ze sprowadzasz towar na własny użytek i mówimy o niskiej wartości towaru.

Tylko w ten sposób będziemy w stanie zadbać nie tylko o sprawny i szybki import, ale też uczynimy go bezpiecznym. Wtedy formalności typu cło i vat nie będą żadnym problemem. nie będziemy musieli się obawiać dodatkowych opłat. Warto to rozważyć decydując się na import towarów z Chin.

Dowiedz się więcej ze strony:  https://izntrade.com/clo-na-towary-z-chin/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj