Powrót do: Firmy i usługi

Najbardziej popularne instrumenty klawiszowe


Marzysz o karierze pianistycznej i zapisaniu się w historii obok Chopina, Bacha i Mozartem, ale nie masz jeszcze odpowiedniego sprzętu? Jeżeli czujesz, że instrumenty muzyczne klawiszowe, to twoja pasja, to warto rozejrzeć się za produktem, który spełni twoje oczekiwania.

Umiejętności a wybór sprzętu

instrumenty klawiszowe

Ocena swojego poziomu umiejętności przy wyborze odpowiedniego instrumentu jest kluczowa dla dalszego rozwoju, inaczej zmarnujesz swój czas i pieniądze. Jeżeli dopiero zaczynasz naukę gry na pianinie, warto zapoznać się z ofertą keyboardów Korga lub Nuxa, które nie przerażają cenowo, a spełniają swoje podstawowe funkcje.

Dobra jakość dźwięku, dodatkowe opcje jak np. wbudowany metronom czy tryb nagrywania stanowią ich duży atut. Dla bardziej zaawansowanych klientów lub osób  pragnących występować na scenie, godne polecenia są pianina elektryczne takie jak Yamaha Arius, które oprócz bardzo dobrej jakości dźwięku, posiadają świetną wizualną prezencję. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych wpasują się w zaciemnione kluby jak i jasne nowoczesne wnętrza.

Przy okazji ich bardziej zaawansowana konstrukcja, zbliżona do prawdziwego pianina jak i dopracowane detale jak np. regulacja siły nacisku klawiszy znajdą uznanie wśród nawet najbardziej wymagających muzyków. Większość sprzętów podstawowych jak i tych zaawansowanych mają wbudowane filtry hamonda czy klawesynu, co pozwala na eksperymentowanie z dźwiękiem.

Instrumenty klawiszowe dla eksperymentatorów

Dobry sklep z instrumentami klawiszowymi powinien mieć w swojej ofercie nie tylko klasyczne instrumenty, ale także akcesoria i sprzęty, które pozwolą na szerokopojęte tworzenie muzyki i komponowanie własnych wariacji muzycznych. Jednym z przydatnych akcesoriów do tego typu działań jest syntezator, który sprawi, że nasza twórczość może odnaleźć swój osobliwy wyraz.

Muzyka współczesna opiera się w dużej mierze na jego zastosowaniu. Wśród dostępnych syntezatorów można znaleźć bardziej zaawansowany syntezator hybrydowy lub nieduży i funkcjonalny syntezator kieszonkowy. A może marzy ci się sampler? Jeżeli lubisz bawić się dźwiękiem, to ten gadżet na pewno ci się przyda.  

Instrumenty muzyczne klawiszowe dają ogromne możliwości wgłębienia się w świat muzyki nie tylko klasycznej, ale też nowoczesnej i awangardowej. Dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z muzyką, warto odwiedzić sklep z instrumentami klawiszowymi i sprawić sobie nietypowy prezent.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj