Powrót do: Firmy i usługi

Kolumbarium Śląsk projekty i wykonanie


Większość ludzi w przypadku budowli takiej jak pomnik, czy kolumbarium akceptuje szary granit, bo ten konkretny rodzaj kamienia jest nie aż tak drogi i dostatecznie ładny. Jednym słowem dla wielu jest to wybór optymalny, który będzie też opcją należycie dobrą jeśli chodzi o kolumbarium na śląsku.

Jak wkomponować kolumbaria w otoczenie

Takie kolumbarium może być też kolumbarium ścianą, czyli budowlą na przykład w znacznym stopniu pokrytą roślinnością. Niektórzy tak kombinują, po to by zakamuflować to, że dany pomnik jest niestety opcją bardzo typową. Takie kombinowanie nie w każdym przypadku się sprawdzi, bo zdaniem ludzi ceniących urodę takie kolumbarium musi smacznie współgrać z roślinnością zasadzoną wokół.

Czyli piękno roślin takich jak wysokie białe róże nie może po części maskować kolumbarium wyglądającego na zbyt typowe. Wiele znaczą też detale tego typu budowli, czyli też te pokrywy nisz. Zazwyczaj wykonuje się je z czarnego granitu ozdobionego tymi pozłacanymi literami i niekiedy zdjęciem pamiątkowym.

Rzecz jasna taka pokrywa niszy prezentuje się nawet bardzo elegancko, ale to też motyw popularny spotykany w bardzo wielu kolumbariach. Jednym słowem czarny granit niektórzy zastępują marmurem czekoladowym lub kamieniem, który będzie zachwycał, jeśli chodzi o to kolumbarium, bo czasami tego typu budowla musi mieć ciekawe indywidualne cechy.

Budowa kolumbariów

Spasowanie elementów wykonanych z granitu też ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o kolumbaria. W tym konkretnym przypadku też wiele znaczy to, że klej łączący elementy z granitu nie staje się trwałą spoiną z dnia na dzień i dlatego dane kolumbarium wypada ogrodzić taśmą ostrzegawczą zanim klej dostatecznie nie zwiąże.

Wiele znaczy też i to, że tego spasowania kolumbarium raczej nie naruszy wiatr, tylko ktoś kto celowo lub przypadkowo nieco przesunie jeden z granitowych elementów. Najistotniejszym jest jednak to, że takie kolumbarium, które jest opcją lepszą, czyli wykonaną z rdzawego granitu może też stać w kąciku, w ustronnym miejscu, czyli być formą czyjejś prywatnej kapliczki. W niszach natomiast mogą spoczywać przedmioty ważne dla konkretnych osób zmarłych, czyli kolumbarium tego typu jest tak jakby pomnikiem, z którym się obcuje i do którego szepce się istotne słowa.

Jeśli interesuje Cię ta tematyka i szukasz wykonawcy na Śląsku, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kolumbarium Śląsk, kolumbarium Żory, albo po prostu wejść na  Kolumbarium.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj