Powrót do: Firmy i usługi

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy


Każda kobieta wie, że pielęgnacja twarzy jest absolutną podstawą. Nie ma możliwości by makijaż wyglądał dobrze, jeśli skóra nie jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie kosmetyków kolorowych.

Pielęgnacja twarzy ekspresowa czy koreańska?

Możliwości jest nieskończenie wiele, lecz zazwyczaj, mówiąc o rutynie pielęgnacyjnej myślimy albo o ekspresowym zmyciu makijażu i nałożeniu sprawdzonego, ulubionego kremu, albo o najnowszym trendzie - o pielęgnacji w stylu koreańskim.

Wbrew pozorom aby skomponować kosmetyki do rytuału koreańskiego, wcale nie trzeba wydawać ogromnych sum pieniędzy na drogie, zagraniczne produkty, lecz zacząć od sprawdzenia czym koreańska pielęgnacja tak naprawdę jest.

Koreańska pielęgnacja opiera się na kilku podstawowych etapach: zmycie makijażu, mycie twarzy, serum, krem nawilżający pod oczy i do twarzy, i - na dzień - kremy z filtrem. Rytuał zakłada konkretne etapy pielęgnacyjne, a nie stosowanie określonych firm, dlatego bez trudu można odnaleźć produkty polskich producentów w dobrych cenach, które świetnie sprawdzą się przy koreańskiej rutynie pielęgnacyjnej.

Istnieją dodatkowe etapy, takie jak esencje, oleje, ampułki i tak dalej, które można dodać do rytuału pielęgnacyjnego, lecz nie są one fundamentalne, dlatego dla osób początkujących zaleca się skoncentrowanie na podstawowych etapach i stopniowe dodawanie nowych produktów.

Czym się sugerować wybierając kosmetyki do twarzy?

Nie warto sugerować się oznaczeniami wieku na kosmetykach. Sugerują one jedynie składniki, które mogą się sprawdzać przy standardowych problemach dla skóry osoby w określonym wieku, na przykład, kremy oznaczane jako 20+, zazwyczaj są dedykowane kobietom, które chcą skupić się na walce z młodzieńczym trądzikiem, kremy dla pań 50+ najczęściej posiadają najwięcej substancji walczących ze zmarszczkami, takimi jak np. kwas hialuronowy.

Zdarzają się kobiety dużo młodsze, u których zmarszczki są mocniej widoczne, ale również zdarzają się pięćdziesięciolatki, których skóra odczuje największą ulgę przy zastosowaniu kosmetyków antytrądzikowych. Potrzeby skóry zmieniają się w ciągu naszego życia na przestrzeni lat, ale również w zależności od pory roku.

Zimą potrzeba kremów bardziej tłustych, tworzących na skórze warstwę ochronną, za to latem najlepiej sprawdzą się kremy o lekkiej, żelowej konsystencji, które szybko się wchłaniają i nie zostawiają tłustego filmu na skórze. Dlatego eksperymentując z kosmetykami warto nie zaglądać jedynie do kategorii, które zazwyczaj były naszymi ulubionymi. Skórę należy obserwować i dobierać produkty w zależności od jej potrzeb.

Pokusa testowania kolejnych kosmetyków

Skóra zmienia swoje potrzeby, no i nie ukrywajmy, uwielbiamy testować nowe produkty, więc nic nie ma niczego dziwnego w tym, że czujemy ogromną pokusę sprawdzania nowych rzeczy. Należy jednak pamiętać, by nie testować więcej niż jednego nowego produktu w ciągu tygodnia. Nie damy rady określić który kosmetyk nas uczula lub zapycha, jeśli jednocześnie będziemy testować kilka nowych rzeczy.

Zobacz kosmetyki do pielęgnacji twarzy w sklepie Trena.pl (https://trena.pl/229-twarz)
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj