Powrót do: Usługi budowlane

Dla kogo projekty szeregówek będą dobrym wyborem


Popularna "szeregówka" to kompromis pomiędzy budynkiem wielorodzinnym a domem jednorodzinnym. Projekty domów szeregowych pozwalają połączyć wygodę posiadania własnego domu, a jednocześnie zmniejszyć koszt zakupu działki, poprzez podzielnie go na kilku nabywców.

Ze względu na konstrukcję projekty szeregówek zalicza się do budownictwa wielorodzinnego. Poszczególne segmenty oddziela od siebie tzw. ściana ogniowa. Segmenty mogą być identyczne. Często jednak projekty domów szeregowych różnią się od siebie w zależności od położenia. Segmenty środkowe są identyczne, skrajne mogą się nieco różnić zarówno kształtem, jak i rozmiarem.

Lubiane przez deweloperów, doceniane przez inwestorów indywidualnych

Projekty szeregówek zazwyczaj nie są dedykowane dla inwestorów indywidualnych. Zgłaszają się po nie natomiast deweloperzy, którym zależy na jak najlepszym wykorzystaniu posiadanego terenu. Projekty tego typu raczej nie są parterowe. Ze względu na optymalne wykorzystanie przestrzeni inwestorzy decydują się na dom piętrowy lub parterowy z poddaszem.

Domy te często posiadają piwnicę oraz garaż. Projekty szeregówek, a dokładnie ich pojedynczych segmentów bywają czasem wykorzystywane również przez inwestorów indywidualnych, którzy dysponują wąską działką. Taki projekt pomoże dobrze zagospodarować całą działkę.

Piwnica, miejsce w sam raz na garaż i... pralnię

Jak już wspomniano projekty domów szeregowych często zawierają podpiwniczenie. Ze względu na oszczędność miejsca na parterze, w piwnicy lokuje się garaż, ale również pralnię, suszarnię czy kotłownię. Dzięki temu na parterze pojawia się dodatkowa przestrzeń, którą można przeznaczyć na powiększenie salonu czy dodatkowe pomieszczenie.

Projekty zabudowań szeregowych są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie swobodę mieszkania w domu jednorodzinnym, ale z rożnych względów nie chcą decydować się na samodzielny zakup działki. Jeśli więc chcesz mieć spokój od sąsiadów to szeregówka niekoniecznie musi być dla ciebie. Projekty domów szeregowych sprawdza się natomiast w przypadku osób, które lubią mieć kogoś koło siebie, ale niekoniecznie w obrębie tych samych murów.

Zobacz przykłady na:  https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-w-zabudowie-szeregowej/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj