Powrót do: Firmy i usługi

Metalowe szafy na mapy i plany


W archiwach, muzeach, bibliotekach bardzo często przechowywane są plansze, mapy, czy też plany. W celu ich ochrony przed zniszczeniem, przechowuje się je w dużych teczkach wykonanych z tektury bezkwasowej. Niestety ten sposób przechowywania ma jeden zasadniczy mankament. Tak przechowywane dokumenty nie mieszczą się w zwykłych półkach, dlatego wielu archiwistów, bibliotekarzy i muzealników poszukuje odpowiednich mebli do ochrony ich przed czynnikami zewnętrznymi.

Doskonałym sposobem przechowywania takich dokumentów jest używanie szafy na mapy lub szafy na plany. Te urządzenia, a w zasadzie meble do przechowywania dużych dokumentów znajdują zastosowanie nie tylko we wspomnianych muzeach, bibliotekach, czy archiwach, ale również w biurach geodezyjnych, biurach kartograficznych, czy nawet w prywatnych mieszkaniach, gdzie nieraz posiadamy mapy, czy plany, które dla nas stanowią cenną pamiątkę, czy też mają znaczenie historyczne.

Jedna szafa - wiele półek

Szafy na plany, czy szafy na mapy i plany, zwykle składają się z wielu stosukowo niewysokich szuflad. Większość spotykanych obecnie szaf wykonywana jest z blachy, co zdecydowanie wpływa a liczbę możliwych do zmieszczenia w nich map, planów i plansz.

Bez wątpienia największą zaletą szaf na mapy jest to, że doskonale chronią one dokumenty o dużym formacie przed zagnieceniami i innymi uszkodzeniami. Jeśli chcemy mieć plansze, plany, czy mapy zachowane w jak najlepszej jakości, trudno jest znaleźć lepsze rozwiązanie na ich przechowywanie, szczególnie, gdy mamy duże ilości tego typu materiałów.

Jaką szafę wybrać na mapy, plany, plansze?

Na rynku możemy spotkać różne rodzaje szaf. Zwykle warto porównać ich cenę, jakość wykonania, a także zapoznać się z opiniami użytkowników. Możliwość wyboru odpowiedniej szafy na mapy dają sklepy internetowe z meblami metalowymi.

Warto mieć wybór, gdyż szafy na plany mają służyć nam przez wiele lat. Bez wątpienia produkowane obecnie szafy dają nam możliwość długotrwałej ich eksploatacji, dzięki nowinkom zastosowanym w ich budowie, poprzez zastosowanie niezawodnych prowadnic i zastosowanemu sposobowi malowania i innym technologiom.




KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj