Powrót do: Firmy medyczne

Leczenie blizn Kraków kilka informacji


Blizny, szczególnie te na twarzy, bardzo trudno jest ukryć. Są one często źródłem dyskomfortu, kompleksów oraz problemów z poczuciem własnej wartości. Blizny bywają skutkiem urazów i wypadków, bardzo często są także pozostałością po trądziku. Laserowe usuwanie blizn jest rozwiązaniem, które może podnieść komfort życia osób posiadających blizny.

Leczenie blizn po trądziku

Trwałe zmiany na powierzchni skóry są trudne do zaakceptowania, szczególnie że nie wszystkie da się zakryć. Leczenie blizn to zabieg, który od stosunkowo niedawna oferowany jest klientom gabinetów kosmetycznych. Wykonywany jest on za pomocą, doskonale znanego bywalcom salonów, lasera frakcyjnego.

Jeśli chodzi o trądzik, to już sama jego obecność jest stresująca i nieprzyjemna, a ślady po nim bywają jeszcze mniej przyjemne. Usuwanie blizn może pomóc młodym ludziom, którym szpecące blizny skutecznie utrudniają życie, powodując obniżenie samooceny oraz wpływając negatywnie na samopoczucie. Wielu młodych ludzi decyduje się na laserowe usuwanie blizn, ponieważ wygląd, szczególnie w młodym wieku ma bardzo duże znaczenie.

Czy skóra po laserowym usuwaniu blizn wymaga szczególnej pielęgnacji?

Tak, wymaga. Laserowe leczenie blizn powoduje podrażnienie skóry, dlatego należy ją po zabiegu nawilżać, zarówno wewnętrznie (poprzez picie dużych ilości wody), jak i zewnętrznie (kremami nawilżającymi). Dodatkowo przez jakiś czas po zabiegu należy unikać słońca oraz sauny.

Laserowe usuwanie blizn wymaga również tymczasowej rezygnacji z wszelkich peelingów. Unikanie słońca po zabiegu usuwania blizn jest ważne, ponieważ laserowe usuwanie blizn uwrażliwia skórę i czyni ją skłonna do przebarwień. Z tego powoduj sugeruje się, aby ten zabieg przeprowadzać jesienią lub zimą.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Usuwanie blizn laserem nie może być wykonywane u osób przyjmujących antybiotyki, leki sterydowe oraz przeciwzakrzepowe. Przeciwwskazaniem są również poważne choroby skóry, w tym oczywiście nowotworowe. Leczenie blizn nie powinno być też wykonywane u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. 

Więcej o zabiegu przeczytasz na stronie: https://leaclinic.pl/leczenie-blizn-krakow/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj