Powrót do: Firmy i usługi

Na jakie panele ogrodzeniowe się zdecydować


Posiadanie ogrodu to marzenie prawie każdego Polaka. Ci, którym udało się ten cel zrealizować często muszą poradzić sobie z niespodzianką, jaką są ciekawscy sąsiedzi. Rozwiązaniem tego problemu są panele ogrodzeniowe. Pomogą one również w sytuacji kiedy ogród leży przy ruchliwej ulicy czy innym tłocznym miejscu.

Drewniane panele ogrodzeniowe - wybór najlepszy z możliwych

Naturalne rozwiązania są chyba najlepsze, dlatego decydując się na płot warto wybrać płotki ogrodzeniowe zrobione z drewna. Jedną z opcji płotu, które możemy wybrać jest tzw. płot osłonowy. Tego typu panele ogrodzeniowe zapewnią nam pożądaną prywatność, zasłaniając nas przed wścibskimi sąsiadami. Działają jednak też niejako w drugą stronę, możemy ukryć nimi przykładowo bałagan.

Dodatkowo płotki ogrodzeniowe stanowią zabezpieczenie przed kurzem z drogi czy hulającym wiatrem. Tego typu ogrodzenia się łatwe do montażu, dodatkowo ze względu na szeroki wybór rozmiarów i kształtów da się je dostosować nawet do najbardziej nietypowych wymagań.

Różne opcje i warianty

Panele ogrodzeniowe lite są, jak już wspominano, znakomitym narzędziem ochrony przed ciekawskimi sąsiadami. Zakryją nas one bardzo skutecznie. Inną opcją są płotki ogrodowe ażurowe. Sprawdzą się one w niewielkich ogrodach lub jeśli chcemy uniknąć efektu zagracenia czy przytłoczenia.

Tego typu panele ogrodzeniowe umożliwiają dostęp światłu, a jednocześnie są piękną dekoracją. Oczywiście istnieje możliwość połączenia obu opcji, co da nam jednocześnie jasny ogród, jak i dyskretne, osłonięte przed wzrokiem sąsiadów miejsce.

Jakie panele ogrodzeniowe warto kupić?

Materiałem stosowanym na płotki ogrodzeniowe jest drewno sosnowe ewentualnie świerkowe. Jest ono impregnowane, co zabezpiecza je przed wpływem wilgoci i światła słonecznego, wydłużając w ten sposób żywotność ogrodzenia. Warto pamiętać, że panele ogrodzeniowe należy samodzielnie impregnować co kilka lat, ponieważ zastosowana przez producenta ochrona po pewnym czasie przestaje działać.

Zazwyczaj płotki ogrodzeniowe sprzedaje się w kolorze naturalnego drewna, ale bez problemu można je samodzielnie przemalować na dowolny kolor, paleta jest obszerna.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj