Powrót do: Firmy i usługi

Jak działa oczyszczacz powietrza z nawilżaczem


Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularne. Stosujemy je zarówno w biurach, jak i mieszkaniach. Równie ważnym aspektem jak czystość powietrza jest jego prawidłowa wilgotność. Stąd nowe urządzenie na rynku, którym jest oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. Zajmują one mniej miejsca niż dwa oddzielne urządzenia oraz są tańsze, niż oddzielny zakup nawilżacza i oczyszczacza.

Dlaczego warto stosować oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem doskonale sprawdzi się w każdym domu. O tym jak ważne jest czyste powietrze, pozbawione kurzu, zanieczyszczeń czy roztoczy nie trzeba nikomu przypominać. Również zbyt niska wilgotność powietrza nie jet dla nas korzystna. Powoduje bowiem przesuszenie skóry, uczucie suchości w gardle, ale również problemy z zasypianiem czy koncentracją.

Tego typu urządzenia oczyszczające i nawilżające powietrze docenią również osoby cierpiące z powodu chronicznych bólów głowy, a także wszyscy ci którzy maja skłonność do podrażnień oczu. Nie można pominąć jak ważne jest to urządzenie dla alergików czy właścicieli zwierząt domowych.

Jaki rodzaj nawilżacza wybrać do domu?

Jeśli chcemy zakupić oczyszczacz powietrza z nawilżaczem najlepiej zdecydować się na urządzenie działające na zasadzie ewaporacji. Jest to metoda uznawana za najlepszą dla zdrowia. Jej zasada działania opiera się na przepuszczaniu powietrza przez specjalną matę lub zanurzone w wodzie dyski. Przejście przez wodę powoduje, że oczyszczacz z nawilżaczem zapewnia, że powietrze będzie odpowiedni oczyszczona oraz nawilżone.

Urządzenia działające na zasadzie ewaporacji nie emitują mgły ani widocznej pary. Całkowicie nie polecanym rozwiązaniem jest natomiast oczyszczacz działający w oparciu o ultradźwięki. Ze względu na zasadę działania tego typu urządzenie może wręcz pogarszać stan powietrza. W nowoczesnych rozwiązaniach stosuje się wkłady demineralizujące wodę, które trochę poprawiają działanie tego urządzenia. Mimo to lepiej wybrać oczyszczacz ewaporacyjny.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj