Powrót do: Firmy i usługi

Sterylizator do butelki przydatnym gadżetem


Każda Mama kompletując wyprawkę dla swojego malutkiego dziecka powinna pamiętać o kilku gadżetach. Termometry, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, pieluszki wielorazowe, to wszystko trzeba mieć. Po okresie karmienia piersią czas przejść na butelki. Trzeba znaleźć taką, którą dziecko polubi, niektóre z nich są bardzo wybredne i czasem poszukiwania tej idealnej trwają długo. Gdy już odnajdziemy tą najlepszą butelkę, z której dziecko chętnie pije czas zadbać o higienę.

sterylizator do butelki

Sterylizator do butelki - dlaczego jest ważny?

Zwykłe mycie pod kranem nie usuwa niestety wszystkich bakterii. Gumowy i sylikonowy smoczek, w którym pozostaje odrobina mleka lub kaszki to idealne miejsce dla bakterii, które znajdują tu swój nowy dom. Ciężko jest usunąć szybko rozwijające się bakterie i grzyby zwykłym płynem do naczyń.

Jeśli Mama podchodzi do sprawy poważnie i zależy jej na zdrowiu maluszka powinna zaopatrzyć się w sterylizator do butelki. Jest to gadżet niezbędny każdej Mamie. W sposób szybki i bezawaryjny usuwa wszystkie bakterie i grzyby.

Jaki sterylizator wybrać?

Jest wiele rodzajów sterylizatorów, na przykład wkładane do mikrofalówki, zasilane przez prąd, a nawet podróżne, które łatwo podłączyć do ładowarki samochodowej i cieszyć się długą spokojną podróżą z najedzonym dzieckiem!

Po kilku minutach butelki lśnią czystością i rodzice mogą szybko przygotować posiłek dla maluszka.

Wybierając sterylizator trzeba zwrócić uwagę na jego jakość, warto też sprawdzić, czy zmieści się w nim nasza butelka, a najlepiej, jeśli jest na tyle pojemny, że można do niego włożyć butelkę wraz ze smoczkiem oraz części od laktatora. Gdy wybierzemy taki sprzęt nasze butelki są wysterylizowane nawet po 4 minutach.

Sterylizator to bardzo wygodny sprzęt, jest też niezmiernie ważny, należy go używać nie tylko wtedy, gdy butelka jest bardzo brudna, tylko po każdym posiłku dziecka. Smoczki, które spadły na ziemię podczas spaceru koniecznie trzeba umieścić w specjalnej przegrodzie i wysterylizować.

Szukając sterylizatora do mikrofali warto wybrać taki z gumowymi uchwytami, by zapobiec oparzeniom podczas wyjmowania sprzętu. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj