Powrót do: Firmy medyczne

Naturalne, ekologiczne kosmetyki do twarzy.


Oleje do pielęgnacji twarzy

Oleje używane są w zdrowej pielęgnacji cery już od dawna. Nie tylko nawilżają cerę, lecz także oczyszczają ją. Są także komponentem balsamów pielęgnacyjnych oraz koronnym elementem demakijażu olejkami. Kiedy dopiero rozpoczynamy przygodę z olejami, warto zapoznać się z ich własnościami.

Adekwatnie zgrany z cerą olejek działa cuda, lecz niefortunny dobór może skutkować pogorszeniem postaci skóry. Skóra lubi olejki, nawet ta, która w sposób naturalny się tłuści oraz lśni. Wszystkie kosmetyki do twarzy wpływają zbawiennie na cerę, którą nawilżają, oczyszczają oraz wygładzają.

Jaki olejek do cery wybrać?

Priorytetowy jest jednakże dobór olejków do pierwotnych potrzeb wymagającej cery twarzy (tutaj więcej produktów do pielęgnacji twarzy: (https://novakosmetyki.pl/pl/59-naturalne-olejki-do-twarzy). Jak wyłonić naturalny olejek do potrzeb skóry?

Oleje zdrowe są jednym z fundamentalnych elementów powszedniej pielęgnacji cery twarzy. Wykonują funkcję analogiczną do balsamu oraz wzmacniają funkcjonowanie pozostałych kosmetyków. Spośród osiągalnych na rynku fabrykatów zawsze najlepiej preferować oleje tłoczone na zimno, a także nierafinowane, które są bogatsze aniżeli te oczyszczone.

Piękna i młoda cera twarzy

Oleje oczyszczone natomiast mniej uczulają, więc mogą być polecane do skóry alergicznej. Wszystkie oleje powinno się aplikować na wilgotną skórę. Trzeba zaopatrywać się w oleje w butelce z ciemnego szkła, które krępuje dojście promieni słonecznych oraz wstrzymuje rozkładanie się produktu. Wybierając olej do pielęgnacji cery twarzy, trzeba zwracać uwagę na wchodzące w jego skład kwasy.

Do cery tłustej, mieszanej oraz z inklinacjami do trądziku preferujemy oleje, które nie pozostawiają zatłuszczonego filmu na cerze oraz wchłaniają się bezzwłocznie po aplikacji. Olejki przyspieszają gojenie, mają też funkcjonowanie przeciwzapalne oraz uśmierzające. Odbudowują też barierę hydrolipidową naskórka oraz stanowi genezę wartościowych ceramidów. Olejki wspomagają także pracę gruczołów łojowych.




KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Skomentuj